241634 672 300x300 - شباهت دردسر ساز برای مداح آذری / باز هم جنگ روانی برای تخریب مداحان
شباهت دردسر ساز برای مداح آذری / باز هم جنگ روانی برای تخریب مداحان
چند روز پیش برای زیارت حرم حضرت عبدالعظم حسنی رفته بودم. در حرم چند جوان پس از این که لحظاتی مشغول تماشای بنده بودند با کمی تردید جلو آمدند و نام بنده را پرسیدند. گفتم محمد باقر منصوری هستم. یکی از آن جوان‌ها گوشی موبایلش را از جیبش در آورد و کلیپ تدوین شده مداحی بنده و دادگاه آقای رضوی را نشانم داد و پرسید مگر این فرد شما نیستید؟

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، ماجرا بازهم به بی در و پیکری فضای مجازی بر می گردد . فضایی که متاسفانه همچنان متولی مشخصی ندارد و هر از چندگاهی عده ای فرصت طلب با ایجاد موج رسانه ای مورد نظرشان ، از این آب گل آلود ماهی خود را می گیرند.

از کشته شدن روحانی همدانی زمان زیادی نگذشته است . ماجرای تلخی که ریشه اش به یک توییت از یک اکانت تقلبی بر می گشت. صفحه ای با نام و تصویر یک روحانی و حاوی یک پیام توهین آمیز باعث تهییج یک فرد سابقه دار وقتل یک روحانی مظلوم در شهر همدان شد.

ماجرایی که این بار و در ماه های منتهی به محرم و ایام عزاداری سالار شهیدان ، جامعه مداحان و ذاکرین اهل بیت را هدف گرفته است.

چند روزی است کلیپی در تعدادی از صفحات اینستاگرام و برخی شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن با یک تدوین بسیار ناشیانه تصاویر دادگاه سید هادی رضوی از متهمان فساد بانکی در کنار مداحی های حاج محمد باقر منصوری از مداحان آذری زبان کشور قرار داده شده و در توضیح آن این طور عنوان شده که این متهم اختلاس و فساد بانکی در کسوت مداحی نیز مشغول بوده است.

شاید این تصاویر و این دروغ واضح و آشکار برای جامعه هیئتی و مذهبی کشور که اندک شناختی از مداحان و ذاکرین اهل بیت دارند بسیار خنده داربه نظر برسد ، ولی متاسفانه جامعه هدف این این کلیپ قشر خاکستری وافراد کم اطلاعی هستند که به راحتی با همین چیدمان ناشیانه هم ماجرا را به راحتی می پذیرند و هم بدون کوچکترین تحقیقی آن را برای دیگران ارسال می کنند.

اتفاقی که باعث گلایه و ناراحتی این مداح شناخته شده آذری زبان شده است. حاج محمد باقر منصوری در گفت و گو با عقیق درباره حاشیه های به وجود آمده در این رابطه گفت:

ابتدا که یکی از دوستان این کلیپ را برایم ارسال کرد خنده ام گرفت و تصورم از آن یک حرکت ساده بچگانه بود. اما چند روز که گذشت دیدم تعداد صفحاتی که نسبت به بازنشر این کلیپ با عنوان مداحی اختلاسگر بزرگ بانکی کرده اند زیاد شده و باز خوردهایی که در این صفحات نسبت به آن انجام می شد برایم بسیار تعجب آور بود.

این مداح اهل بیت افزود : متاسفانه در دنیای امروز که دسترسی به اخبار و اطلاعات بسیار راحت تر از گذشته است و  به سادگی می توان صحت و سقم اخبار را به دست آورد باز هم عده ای با تکیه بر جهل بخشی از جامعه اهداف شوم خود را پیش می برند و هیچ متولی خاصی هم برای برخورد و پاسخگویی در این زمینه وجود ندارد.

حاج محمد باقر منصوری به ذکر خاطره ای هم در این زمینه پرداخت: چند روز پیش برای زیارت حرم حضرت عبدالعظم حسنی رفته بودم. در حرم چند جوان پس از این که لحظاتی مشغول تماشای بنده بودند با کمی تردید جلو آمدند و نام بنده را پرسیدند. گفتم محمد باقر منصوری هستم. یکی از آن جوان‌ها گوشی موبایلش را از جیبش در آورد و کلیپ تدوین شده مداحی بنده و دادگاه آقای رضوی را نشانم داد و پرسید مگر این فرد شما نیستید؟ وقتی آن جوان ها واقعیت ماجرا را فهمیدند عذرخواهی کردند و گفتند ما وقتی این کلیپ را دیدیم نسبت به مداحان بدبین شده بودیم.

این ذاکر اهل بیت گفت : هم از مسئولین می خواهم نسبت به سرو سامان دادن به این فضای مجازی که هر روز با دروغ های جدید فضای جامعه را ملتهب می کند تلاش بیشتری داشته باشند و هم از مردم می خواهم در این فضا دقت مضاعی داشته باشند ، دشمن هر روز توطئه جدیدی را برای جامعه ما طراحی می کند . وقتی خبری به دستمان می رسد قبل از ارسال آن به دیگران درباره صحت و سقم آن کمی تحقیق کنیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .