واکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابق
قصه ی مجازی شهردار سابق کرج؛
واکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابق
سه محور موضوعی اساسی کاربران شبکه های اجتماعی استان در خصوص بازداشت شهردار سابق کرج عبارتست از دعوت به شکستن سکوت جریان انقلابی، مسئولین و رسانه ها، حمایت از روشنگری امام جمعه، و اخطار به نماینده ی مجلس کرج

 به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ چندی پیش شهردار سابق کرج در جریان پرونده ای مفصل به دستور دادسرای نظامی تهران دستگیر شد فردی که روزی برخی اعضای شورای شهر چهارم و نمایندگان شهر کرج از او به عنوان ذخیره ی نظام و انقلاب، رهبر انقلاب عمرانی و مردمی ترین مسئول یاد می کردند که با انتخابش به عنوان شهردار منافع رانت خواران با پرونده های تخلف و فساد مالی مجموعه ی مدیریت شهر را به خطر انداخته است.

علارغم سکوت و بایکوت خبر فوق نزد اصحاب رسانه ای استان البرز ،از جریان این پرونده ی و اتهامات وارده به این مسئول سابق و عضو کنونی هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران دامنه ی رسیدگی به این پرونده که به جایگاه های مختلفی از جمله اعضای ادوار مختلف شورا و شهرداری و حتی افرادی در دستگاه قضایی کرج رسیده است(۱) فرایند رسیدگی و ابعاد پرونده توسط دستگاه قضا، حقیقت ماجرا و لزوم اطلاع رسانی دقیق مسئولین و شفاف سازی ابهامات  در ذهن مردم و بازار داغ گمانه زنی ها همچنان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مورد توجه است و در روزهای آینده نیز بیشتر بدان پرداخته می شود.

سه محور موضوعی اصلی پرداخته شده در واکنش کاربران فضای مجازی از پرونده ی دستگیری و اتهامات علی ترکاشوند عبارتست از؛

حمایت رسمی و غیر رسمی قاطع از روشنگری نماینده ی ولی فقیه استان در مبارزه با فساد و رانت خواران

اخطار به نماینده ی مجلس کرج در حمایت از شهردار سابق

دعوت از اصحاب رسانه، جریانات انقلابی و دیگر مسئولان استان، در حمایت از قوه قضاییه در رسیدگی بدون اقماض از پرونده، شکستن سکوت و مطالبه گری

در واکنش به دستگیری شهردار سابق یکی از کاربران با انتشار نامه ی سرگشاده ی دانشجویان بسیجی در هفته ی بسیج، بیداری و حساسیت دانشجوی مومن و انقلابی دانشگاههای البرز و تهران را در  مطالبه ی آرمان های انقلاب _ مبارزه با فساد مدیران و مسئولان را مورد توجه قرار داده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

واکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابق

 

 

 

 

 

برخی کاربران توییتری با به چالش کشیدن عدم شفافیت مواضع نماینده ی کرج در خصوص ترکاشوند و پرونده ی او، به حمایت از اقدام دقیق و عادلانه ی دستگاه قضا، روشنگری و مطالبه گری نماینده ی ولی فقیه کرج پرداختند.

 

 

 

 

واکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابقواکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابق

 

 

 

 

 

از جمله واکنش ها و موضوعات پرداخته شده با محوریت فرهنگی و سیاسی فعالان فضای مجازی استان در نیمه ی اول آذرماه حمایت قاطع کاربران از مواضع فساد ستیزانه ی امام جمعه کرج، پرونده ی شهردار سابق بوده است که خواهران و برادران انقلابی را به همراهی با نماینده ی ولی فقیه در برخورد با جرثومه های فساد در دستگاههای مدیریتی و نظارتی فرا می خوانند.

 

 

 

 

واکنش فعالان شبکه های اجتماعی استان به بازداشت یک مدیر سابق

یکی دیگر از کاربران فضای مجازی در واکنشی با اتخاذ موضعی تند و قاطع نسبت به نماینده ی مجلس کرج( در خصوص اخبار منتشره از تلاش و پیگیری این نماینده از حل پرونده ی شهردار سابق) اخطار می دهد چنانچه به دوره گردی های خود در این باره ادامه دهد و مانع از رسیدگی قوه قضاییه در رسیدگی به سرانجام پرونده شود به تبعیت از امام جمعه ی کرج به روشنگری از کارنامه و اقدامات او دست خواهند زد. 

 

 

 

 

 

 

 

  • حسین امیدیان در کانال تلگرامی خود با تیتر سکوت مشکوک شهر…. دو موضوع مهم را در خصوص این دستگیری و پرونده دنبال می کند.

“نخست این که رسانه های پر سر و صدای البرز و کرج که از کمترین و ساده ترین خبرها ، جریانهای مفصل می سازند ، چگونه در برابر موضوعی با این اهمیت و جذابیت ، سکوت اختیار کرده و حتی حاضر به درج خبر  نشدند، آیانماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه کرج  پای تطمیع یا تهدید در میان است؟ …

 نکته دوم  ؛ افرادی که در خطبه ها به رفتار و تلاش آنها برای آزاد کردن شهردار دستگیر شده اشاره نمودند، چه کسانی هستند؟ و اساسا مصاحبه نماینده مجلس در توجیه رفتار مسئولین متخلف چه معنایی دارد؟”

وی با حمایت از اراده ی مبارزه و بدون اقماض قوه قضاییه در مبارزه با فساد پیش بینی می کند این سیاه چال در روزهای آینده تعداد بیشتری از مسئولان را به قعر خود خواهد کشاند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • فتح الهی در کانال معرفت عاشورایی با تبیین آیه ی ۲۵ سوره ی نحل از مبارزه ی و برخورد لاینقطع قوه قضاییه با دانه درشت های فساد اقتصادی آن را نشانه ی تحقق عدالت می خواند و از جریان انقلابی استان می خواهد در قبال سفره های خالی مستضعغین با مطالبه ی اجرای انقلابی عدالت مانع از گسترش دزدی ها، فسادها، باند بازی و روابط کثیف و رانتی در مدیریت شهری شوند

و می نویسد” از نمایندگان خبرگان رهبری البرز، حداقل انتظار این است که در نامه ها و پیامهایی جداگانه حمایت خود را از این اقدام انقلابی نشان داده و به همراهی با نمایندگی ولی فقیه در استان حضرت آیت الله حسینی همدانی خواستار برخورد جدی و بدون تأثیرپذیری از لابی ها ، با جرثومه های فساد شوند.”

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  کانال تلگرامی حرف حق چند سوال مهم فنی و غیر فنی را در خصوص گذشته و حال سیاسی و مدیریتی ترکاشوند می پرسد.

 آقای ترکاشوند (شهردار اسبق کلانشهر کرج) کیست؟

– در سال ۹۲ در رقابت با فرزند “حاج محسن رضایی” برای تصدی پست شهرداری کرج، با چه تکنیکی، اکثر آراء شورا رو بدست آورد؟

– منشاء رابطه آقای یونسی (وزیر کابینه اصلاحات) با ایشان چیست و علت علاقه مفرط جناب وزیر اسبق به یک شهردار دقیقا چیست؟

– با توجه به وجود زیر گذر در میدان شهید آجرلو (میدان سپاه)، توجیه فنی، عمرانی، امنیتی یا اساسا عقلی پل رو گذر در آنجا چیست؟ (پروژه مذکور در مدیریت آقای ترکاشوند بوده)

– ارادت آقایان کولیوند و ترکاشوند فقط بواسطه “وند” دار بودن اسم فامیل آن هاست یا از جایی دیگر هم محل مواجه دارند؟

– علت میزان محبت جریان غالب رسانه ای شهر به ایشان فقط سفره داری کریمانه ی ایشان است یا ..؟

 

 

 

 

 

 

منابع:

۱)تیتریک

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .