166880 300x217 - معروف ترین پدربزرگ هوندا +عکس
معروف ترین پدربزرگ هوندا +عکس
در ایران اگرنام هوندا را به زبان بیاورید، بدون‌شک همه توجه‌ها به سمت موتورسیکلت ۱۲۵سی‌سی خواهد رفت ولی این موتور، پدربزرگی به مراتب معروف‌تر در دنیا دارد.

 به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛شرکت هوندا به غیر از صنعت خودروسازی اش که با حضور مدل هایی مانند سویک و آکورد بسیار درخشان است، صنعت موتورسیکلت‌سازی بسیار قوی نیز دارد که تقریبا تمام دنیا با آن آشنا هستند. یکی از موتورهای تاریخ ساز و معروف این شرکت به هوندا ۵۰ یا Super Cub شرکت دارد که چندی پیش تعداد تولیدات آن از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه گذشت.
1395111400531960998762410 - معروف ترین پدربزرگ هوندا +عکس

این موتورسیکلت در سال ۱۹۵۸ برای نخستین بار تولید و در سال ۱۹۵۹ و زمانی که هوندا شرکتی جوان و در پی شهرت بود وارد بازارهای جهانی شد. با اینکه یک موتورسیکلت ساده بود اما توانست راهی برای جهانی شدن شرکت هوندا باشد. یک دهه قبل از این موتور، شرکت ایتالیایی وسپا، تعریف جدیدی از موتورسیکلت را ارائه داده بود ولی هوندا با نگه داشتن مزیت‌های آن، چرخ‌های موتور را بزرگتر کرد تا ایستادگی آن افزایش یابد.

این موتورسیکلت در طی سال‌های طولانی تغییرات زیادی پیدا کرده است اما طراحی ابتدایی آن حفظ شده و حتی اگر مدل اول و ۲۰۱۷ آن را کنار هم قرار دهید بدون شک متوجه خواهید شد که این موتورسیکلت به ریشه‌های خود بسیار پایبند مانده است.

هوندا با ساخت بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه از این موتورسیکلت به یک رکورد تاریخی دست پیدا کرد. در نظر داشته باشید که فولکس واگن تنها ۲۱. ۵ میلیون فولکس بیتل (قورباغه‌ای) و فورد ۱۵ میلیون دستگاه مدل T تولید کردند که به عنوان دو خودروی موفق تاریخ شناخته می‌شوند.

شاید با خودتان فکر کنید که تمام این تولیدات مربوط به سال‌های ابتدایی است ولی سخت در اشتباه هستید. هوندا تا سال ۱۹۹۲ تنها ۲۰ میلیون دستگاه از این موتور تولید کرده بود و جالب است بدانید که از سال ۲۰۰۹ تا امروز بیش از ۴۰ میلیون دستگاه تولید کرده است.

منبع: خودروکار

برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .