166877 300x199 - بزرگترین مانع برگزیت تعهدات مالی بریتانیا است
بزرگترین مانع برگزیت تعهدات مالی بریتانیا است
صدراعظم آلمان تاکید کرد که لندن باید اقداماتی را برای خروج مذاکرات برگزیت از بن‌بست صورت دهد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد که اتحادیه اروپا فقط باید زمانی با ورود به مرحله بعدی مذاکرات برگزیت در دسامبر آینده موافقت کند که بریتانیا تضمین‌های لازم بدهد که تعهدات مالی خود را به اتحادیه اروپا می‌پردازد.
بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، مرکل گفت که مشخص است که «ترزا می» به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا باید بن‌بست موجود در مذاکرات را بشکند و وارد فاز بعدی مذاکرات برگزیت شود.
وی افزود: «ما امیدواریم که تا دسامبر به اندازه کافی اقدام کرده باشیم تا بتوانیم وارد مرحله بعدی شویم و این موضوع به اقدامات بریتانیا بستگی دارد که انقدر تلاش کند تا ما بتوانیم بگوییم که برای ورود به فاز بعدی مناسب است.»
صدراعظم آلمان بزرگترین مانع در این زمینه را خودداری بریتانیا از اعلام آمادگی برای پرداخت تعهدات مالی این کشور به اتحادیه اروپا دانست. این رقم حدود ۶۰ میلیارد یورو برآورد شده است.
ترزا می سه هفته پیش در یک سخنرانی آشتی‌جویانه در فلورانس با هدف ازسرگیری مذاکرات برگزیت گفت، بریتانیا آماده است از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت کرده و دو سال پس از خروج از اتحادیه در مارس ۲۰۱۹ بدهی خود به صندوق مشترک این اتحادیه را بپردازد.
مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ‌ ولز، ایرلندشمالی) سال ۲۰۱۶ با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا داده بودند.
مذاکرات دوساله خروج بین لندن و بروکسل در ماه مارس ۲۰۱۷ آغاز شد اما تا کنون با وجود برگزاری ۵ دوره مذاکره، پیشرفت چندانی حاصل نشده و دو طرف بر سر مسایل متعددی از جمله هزینه مذاکرات و آینده روابط مالی با یکدیگر تفاهم ندارند.
منبع: فارس
برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .