13960713001016 PhotoA - اردوغان:آمریکا را کشوری متمدن نمیدانم
اردوغان:آمریکا را کشوری متمدن نمیدانم
رئیس‌جمهوری ترکیه در انتقاد از اقدام دادگاه آمریکایی در صدور حکم غیابی بازداشت برای شماری از محافظان شخصی خود گفت: «نمی‌توانم آمریکا را کشوری متمدن بخوانم».

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزباندر ادامه تنش‌ها بین ترکیه و آمریکا، حالا امروز شنبه رجب طیب اردوغان از محاکمه غیابی و صدور حکم بازداشت محافظان رئیس‌جمهور ترکیه توسط دادگاه آمریکایی به شدت انتقاد کرد.

اواخر اردیبهشت ماه بود که رئیس‌جمهور ترکیه برای دیدار دوجانبه با همتیا آمریکایی خود به واشنگتن سفر کرد اما این سفر با حاشیه‌های زیادی به اتمام رسید.

ماجرا از آن قرار است که در حاشیه سفر رجب طیب اردوغان، گروهی از معترضان به سیاستهای او، در برابر اقامتگاه سفیر ترکیه در آمریکا تجمع کردند و شعارهایی علیه وی دادند که سبب حمله محافظان رئیس‌جمهور ترکیه به مخالفانش شد.

دولت و نمایندگان کنگره آمریکا به اقدام محافظان و نیروهای امنیتی ترکیه‌ای به شدت اعتراض کردند. گفته می‌شود در حمله تیم حفاظت اردوغان به معترضان، ۱۲ نفر زخمی شدند.

به دنبال این تحولات، هیأت ژوری دادگاهی در واشنگتن، در رسیدگی به پرونده حمله محافظان، علیه نیروهای امنیتی ترکیه‌ای اقامه دعوی کرده بود.

حالا امروز شنبه، رئیس‌جمهور ترکیه درباره این پرونده اظهارنظر بسیار تندی کرده است.

اردوغان تاکید کرد که «برای که ۱۳ تن از نیروهای امنیتی من را به صورت غیابی بازداشت کرده است، من نمی‌توانم آمریکا را یک کشور “متمدن” بخوانم».

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .