13950528000068 PhotoA - سهم ناچیز ایران در تجارت حلال
سهم ناچیز ایران در تجارت حلال
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: تجارت جهانی محصولات حلال در دنیا به ۲هزار میلیارد دلار می‌رسد که سهم ایران از این مبلغ بسیار اندک است.

نبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبانیره پیروزبخت در مراسم روز جهانی استاندارد اظهار داشت: پس از برجام اتفاقات خوبی در حوزه استاندارد روی داده که صدور گواهی نامه مدیریت کیفیت، زیست محیطی، انرژی و ایمنی مواد غذایی از آن جمله و در ۷۰ کشور قابل قبول است.

وی با بیان اینکه قصد نداریم در کار سازمانها دخالت کنیم، افزود: نباید از حضور استاندارد در جامعه بهراسند، ما برای ارتقاء ایمنی و حفاظت از فرایندهای قابل پیاده سازی در بحث استاندارد فعال هستیم.

رییس سازمان ملی استاندارد در ادامه با بیان اینکه استانداردها زیر ساخت توسعه اقتصادی هستند، گفت: اگر استانداردها رعایت نشود، تولید نمی تواند وارد فضای رقابتی شود.

وی همچنین از ورود یک خانم از پژوهشگران سازمان ملی استاندارد به هیأت مدیره فنی ایزو خبر داد و گفت: این برای اولین بار است که چنین اتفاقی می افتد.

پیروزبخت در ادامه از صدور ۱۸۱۶ گواهی انطباق معیار مصرف انرژی برای فرایندها و سامانه های انرژی بر صنعتی خبر داد و در مورد بازرسی جایگاه‌های عرضه CNG گفت: ۲۴۰۰ جایگاه عرضه CNG مورد کنترل و بازرسی قرار گرفته که نواقص ۱۶۰۰ جایگاه برطرف شده است.

به گفته وی، در حال حاضر تعداد این جایگاه‌ها به ۱۵ تا ۱۶ مورد رسیده است.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در راستای حفظ هوای پاک نیز گفت: بازرسی از ۳۵۰ موتورخانه ساختمان‌های دولتی صورت گرفته و موارد مشکل‌دار برای رفع نقص، گزارش شده‌اند.

رئیس سازمان ملی استاندارد در پایان با اشاره به تأکید رئیس جمهور بر کاهش مصرف قند، نمک و روغن جهت سالم‌سازی غذای مردم در شورای عالی سلامت، اظهار داشت: سازمان استاندارد در رابطه با استانداردهای مرتبط با این موضوع بازنگری کرده است.

وی ادامه داد: البته در رابطه با نان سنتی، جزء وظایف ما نیست و فقط با سازمان مسئول در این حوزه همکاری می‌کنیم و البته در این بخش نیز باید مطابق با استانداردهای ملی، کاهش‌هایی صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .