164186 - بودجه۹۷ کلید خورد
بودجه۹۷ کلید خورد
در جلسه اخیر ستاد بودجه، مدیران سازمان برنامه و بودجه بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ را در دستور کار قرار دادند.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛کمتر از چهار ماه دیگر به زمان قانونی تحویل لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ باقی مانده و سازمان برنامه و بودجه فرصت دارد تا نیمه آذرماه تمامی مراحل مربوط به تدوین بودجه سال آینده را انجام دهد تا رئیس جمهوری لایحه را تقدیم مجلس کند.
به روال هر سال امور مربوط به لایحه بودجه در اواسط تابستان به طور جدی‌تری مورد پیگیری قرار گرفته و فرآیند آن در دستور کار قرار می‌گیرد. این در حالی است که طبق آخرین اخبار دریافتی به تازگی جلسه ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه با حضور رئیس سازمان (نوبخت) و معاونین، مشاورین و همچنین مدیران دفاتر مربوطه تشکیل شده است.
در این جلسه گر چه محورهای متفاوتی مطرح بوده، اما در مهم‌ترین بخش زمانبندی و بخشنامه بودجه سال آینده مورد بررسی قرار گرفته و به معاونت‌های سازمان ارجاع شده تا نظرات خود را در این رابطه اعلام کنند، بنابراین در جلسه آینده ستاد بودجه بازتاب بررسی زمانبندی و بخشنامه بررسی شده و در نهایت برای تایید به شورای اقتصاد فرستاده خواهد شد.
در صورت تایید شورای اقتصاد آنگاه بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۷ به تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه ارسال شده تا برآوردهای خود از بودجه سال بعد را تعیین و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهند.
از سویی دیگر بر موضوع بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد نیز تاکید شده و پیگیری‌ها برای حرکت به سمت تهیه بودجه سالانه بر مبنای مبتنی بر عملکرد و به عبارتی بودجه‌ریزی بر اساس قیمت تمام شده انجام شده است.
اما موضوع دیگر مورد بررسی در ستاد بودجه به شرایط بودجه سال جاری بر می‌گردد که ابعاد هزینه‌ها و درآمدها مورد بحث قرار گرفته است و در صورت لزوم صرفه جویی‌های هزینه‌ای انجام خواهد شد.
منبع:ایسنا
برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .